Triads Inc.

Files: Mayhem in the Slums

Urywek z Gazety New York’a Rock and Roll.
Firestorm zaginął!

Magnetic Mayham to znana i uwielbiana grupa. W jej skład wchodzą: potężny i rogaty ‘Shadowaxe’, magik klawiszy ‘DR Evil’, brutal na basie ‘Vandal’, bojownik gitary ‘Gladiator’ i oczywiście elf, bez którego MM by nie istniało, przerażająco pociągający ‘Firestorm’.
Interesami zespołu zajmuje się menadżer Frank Hobbs.
Do wspaniałej aury grupy wiele dodają starania ‘Firestorma’ o utrzymanie pokoju między gangami Bronksu – ‘Yellows’ i ‘Los Zetas’. To właśnie podczas jednych z prowadzonych przez niego negocjacji doszło do strzelaniny, w której ‘Shadowax’ został poważnie ranny, a ‘Vandal’ i ‘Firestorm’ zaginęli. Służby policyjne uważają, że zostali porwani przez jeden z gangów. Jak na razie oficjalne dochodzenie nie przyniosło rezultatów. Pogrążeni w żałobie fani mają wciąż nadzieję, że będzie im dane ponownie usłyszeć głos ‘Firestorma’.

Notatki dr. Vigo
Dzisiejsza sesja nie była zaplanowana. Umówione na ta godzinę małżeństwo zgodziło się przenieść swoje spotkanie na inny termin. Muszę przypomnieć wszystkim moim Nieoficjalnym, aby – jeśli już nie mogą rozstać się ze swoją bronią – to przynajmniej nie przychodzili w obkrwawionych pancerzach.
‘Ark’ przyszedł spokojny. Okresy relaksu i względnej normalności przedłużają się w mojej opinii. Być może pomagają moje wizyty lub po prostu czas, który upłynął od zakończenia ‘eksperymentu’. Wciąż uważam, że odpowiednie leki przyśpieszyłyby proces, a dobrze dobrana terapia cyber lub bio mogłaby wyeliminować problem. Być może powinienem skupić się na przezwyciężeniu jego fobii wobec ulepszeń i napraw dokonywanych na mózgu?
Pacjent rozpoczął od dziwnych pytań o wirus HMHVV. Nie mogłem mu udzielić żadnych informacji. Z przyjemnością popracowałbym z takim osobnikiem, jednak stanowią oni sekretną i zamknięta grupę. Jak się okazuje, grupa ‘Arka’ ma zlecenie związane z tymi „wampirami”.
Później streścił mi wydarzenia poprzedniego wieczoru. Tym razem nie musiałem robić wiele, aby opowiedział mi również o towarzyszących temu uczuciach. Na zlecenie Franka Hobbsa starali się dowiedzieć, co stało się z Firestorm (chodzi o grupę rockową Magnetic Mayhem). Trop był zimny od miesiąca, więc cała sprawa była raczej w ramach hobby niż poważnego zlecenia. Poszczęściło im się jednak i Spotkali bezdomnego – Willowgby – który widział całe zajście.
Znaleźli przy bezdomnym broń – kiepski znak dla Willowgbiego. Ark od razu przyznał, że chciał go zabić. Ale ostatecznie tylko nie oddał mu broń. Nie mógł jednak stwierdzić, czy było to przez nagłe zainteresowanie Rylian tym bezdomnym, czy zdołałby się sam uspokoić. Nie zmienia to faktu, że w tym zdarzeniu widać postęp naszych wspólnych prac.
[Notatki dotyczące dalszego leczenia: utajnione]

Nagrania z kamer
Nagrania przedstawia przybycie najemników lub żołnierzy korporacji – jednolicie ubranych i uzbrojonych – którzy białym vanem podjeżdżają pod klinikę. Wynoszą z niego nieprzytomnego Cirila Spassa. W środku trafia prosto na gotowy stół Dr. Dyskrecji. Medyk od razu rozpoczyna operację usuwania wszczepu z mózgu Firestorma.
Sceny na zewnątrz przedstawiają czujnych wartowników, do których zbliża się para młodych i pijanych ludzi. Gdy mijają wartowników, rzucają się na nich w mgnieniu oka. Bez broni rozprawiają się z żołnierzami. Więcej zarażonych HMHVV przybywa śpiesznie i zaczyna rozprawiaj się z najemnikami.
Zdjęcia z Sali operacyjnej przedstawiają dr. Dyskrecję, który nie przerwał operacji pomimo trwającego na zewnątrz zamieszania. Otworzył już czaszkę pacjenta – co prawdopodobnie spowodowało jego zgon. Zarażona, zidentyfikowana jako Vivian Orwell, wpadła na salę i zanim doktor się zorientował przebiła go wieszakiem na kroplówkę. Następnie zaraziła Cirila Spassa wirusem HMHV. Po rozpoczęciu procesu regeneracji, który usunął wszczep z czaszki pacjenta, zabrała go. Najazd wampirów nie pozostawił nikogo w klinice przy życiu.

‘Z opowieści Shadorunnerów’ twórczości Danny’ego Gilmore’a
Dziś słyszałem o kolejnym incydencie między moimi klientami. Potwierdza to tylko moją opinię, że w NY jest za dużo Shadowrunnerów, a stanowczo za mało Mr. Johnsonnów.
W konflikt weszły dwie grupy – Rylian i Quicksilver. Gdy baby załatwiają roboty, to zawsze jest problem. Za moich czasów, jak już jedni mieli łapy na pryzie, to inni się wycofywali – tu chodzi mi o Quicksilver, która trochę przeholowała. Z drugiej strony, nie strzelało się do siebie nawzajem z ostrej amunicji – to już wina bardziej Arka niż Rylian. Jednak gdyby ona prowadziła negocjacje, to może by się skończyło na kilku zadrapaniach i złamanych paznokciach, a nie niemal śmiertelnych ranach.
Ważne jednak, że nie straciłem tamtego dnia żadnego klienta.

Raport Crash Cart
Pacjent Frank Hobbs. Miejsce odbioru: Firestorm Arcade.
Rozległe uszkodzenia zostały wywołane Data Bombą. Dość zaawansowany system został ukryty w dysku danych, który pacjent próbował odcyfrować. Na miejscu zdarzenia byli również sprawiający problemy świadkowie. W związku z tym paramedykom nie udało się odzyskać przyczyny uszkodzeń. Późniejsze śledztwo ustaliło, że był to dysk należący do zaginionego Firesotrma – część kontraktu między pacjentem i jego klientami. Na życzenie F. Hobbsa i w związku z brakiem komplikacji nie odzyskujemy dysku.
Przypadek zamknięty. Pacjent przedłużył kontrakt.

Notatki prof. Van Hellsinga
Dziś rano miałem przyjemność instruować przyszłych młodych łowców. Ich przekonania o walce z wampirami były niezwykle nasycone popularnymi obrazami z Tridów i jak to nazywam ‘wrodzonych przesądów’. Żaden z nich nie chciał zrezygnować z koncepcji obwieszania się czosnkiem. Choć powoduje to tylko smród, to muszę przyznać, że ostrożności nigdy za wiele. Jednak granaty wypełnione drewnianymi drzazgami prędzej zaszkodzą używającym ich niż zarażonym. Ostatecznie jednak przyswoili dość dużo, aby móc zacząć walczyć skutecznie. Mam też nadzieję, że zrozumieli, jak ważne jest polowanie na te plugastwa.

Odkodowany wyciąg z ‘Czarnej Książki’ Pana Jonesa
Umowa zawarta między Shadorunnerką Rylian i Mr. Johnsonem Shadowaxem. Opiewa na 200,000NuYenów. Celem jest odzyskanie Firestorma z rąk zarażonych HMHVV i oddanie jego prywatnego dysku z nagraniami grupy Magnetic Mayhem.
Zadanie wykonane pomyślnie.

Notatki dr. Vigo
Po dzisiejszej sesji muszę stwierdzić kolejny sukcej lecznicy. ‘Ark’ podczas ostatniego zadania nie tylko nie zabił nikogo, ale też powstrzymał się od sugerowanego mu starcia z zarażonymi HMHVV – zaczyna chyba panować nad swoją ‘agresywnością’.

Comments

g0trrI Witold_Fiore_Hess

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.