Triads Inc.

Unchangeable

Plik 1.
Nagranie z wieczornych wiadomości 15 grudnia. Prezenter Chuck Charles. Z tyłu panorama Nowego Yorku.
„Dobry wieczór państwu. Zbliżająca się demonstracja odmieńców organizowana przez Rainbow H.R.O.M.E. wzbudzała dotychczas niewielkie zainteresowanie. Sytuację zmienia to nagranie, na którym widzimy grupę metaludzi, w tym jedną wiedźmę, która atakuje nieagresywnych członków klubu entuzjastów motocykli. Jeśli ktoś ma słabe nerwy niech lepiej teraz przełączy kanał.”
Obraz prezentera zastępuje nagranie z commlinku. Przedstawia środek krótkiej walki między kilkoma członkami „klubu entuzjastów motocykli”, a czwórką metaludzi. Ostatni z motocyklistów zostaje przeszyty lodową lancą. Następnie pokazana jest scena, gdy dwie elfki brutalnie biją rannego człowieka, a następnie ze śmiechem strzelają mu w głowę. Obraz przywraca twarz Chucka Churles’a.
„Nagranie zostało przesłane anonimowo do redakcji. Przypuszczalnie osoba obawia się odwetu ze strony tych metaludzi. Wielu obywateli wyraziła zaniepokojenie, a politycy wznawiają debatę na temat rejestracji odmieńców. Ugrupowania na rzecz praw ludzi zapowiadają pokojową kontrdemonstrację.”

Plik 2
A. Nagranie z kafejki.
Obraz z kamery przedstawia i identyfikuje Johana Winnickiego korzystającego z jednego z dostępnych decków.
B. Raport policyjny ze sprawy porwania/zabójstwa Johana Winnickiego.
Ofiara została porwana ze swojego mieszkania. Z zeznań świadków wynika, że trzech sprawców zapukało do drzwi. Po krótkiej wymianie zdań jeden z nich przestrzelił zamek i wywarzył drzwi. Zostały wymienione strzały z broni automatycznej. Kule napastnika (dowód A/1-4) są zgodne z modelem pistoletu Savallette Guardian użytym w kilku innych sprawach (spis w dodatku III). Ranna ofiara została wyniesiona zawinięta w dywan.
Ofiara została odnaleziona w spalonym mieszkaniu (raport inspektora straży pożarnej w dodatku IV). Rany wskazują, że ofiara była torturowana przed śmiercią. Przyczyną śmierci była rana postrzałowa głowy. Mieszkanie zostało celowo wysadzone. Wynajęte było na nazwisko Michaił Ogórkiewicz.

Plik 3
A. Specyfikacja nanotoksyny wyprodukowanej przez Saedder-Krupp. Wysoko wyspecjalizowane nanity są zaprojektowane i zaprogramowane, aby atakować specyficzny system neuralny odmieńców i metaludzi i wywoływać agresję na tle rasowym. Wysoce niestabilne. Nie rekomendowane do szerokiego użytku. Duże ilości zostały skradzione przed miesiącem.
B. Specyfikacja brudnej bomby. Zaprojektowane do wyrzucania pod ciśnieniem nanitów na obszarze do 30m. Drugorzędnym celem było wyciszenie ich. Dźwięki parady powinny zagłuszyć przewidywane natężenie dźwięku. Trzy urządzenia zostały odnalezione i zabezpieczone po paradzie organizacji Rainbow H.R.O.M.E.
C. Specyfikacja kostiumu trolla. Zaprojektowany wraz z nanomaską aby przedstawiać przeciętnego trolla. Pod fałszywą skorą zamontowano pojemniki na naninity. Mechanizm spustowy zamontowany w lewym nadgarstku.
D. Plan parady. Biuro planowania pod kierownictwem Vivian Cristo. Na plan naniesiono notatki dotyczące planowanego podłożenia brudnych bomb. Zaznaczono trzy miejsca.
Dodatek. Autopsja ofiar znalezionych po paradzie. Dwie osoby zostały zastrzelone w zmodyfikowanych kostiumach trolli. Kule zgodne z modelem karabinu snajperskiego Ares Desert Strike. Jedna osoba znaleziona na torach szybkiej kolejki miejskiej. Kula zgodna z modelem pistoletu Savallette Guardian.

Plik 4
Nagranie z wieczornych widomości 30 grudnia. Prezenter Chuck Charles.
„Dobry wieczór. Zgodnie z przewidywaniami dzisiejsza parada odmieńców obfitowała w emocje. Publikacja prawdziwej wersji nagrania sprzed dwóch tygodni zmusiała niektórych polityków do wycofania się z radykalnych stanowisk. Na niezmanipulowanym nagraniu widzimy dwie pary metaludzi cieszących się Nowym Yorkiem nocą, którzy zostali zaatakowani przez agresywnych członków radykalnego ugrupowania Human Brothehood. Walka i wynikłe z niej obrażenia były wyraźnie wynikiem obrony koniecznej. Tymczasem na paradzie doszło do strzałów. W wyniku śledztwa ustalono, że na razie nieznane ugrupowanie rasistowskich fanatyków próbowało sabotować paradę za pomocą ładunków wybuchowych.
Służby policyjne próbują ustalić, kto zapobiegł atakowi. Nasza redakcja dotarła do świadków, którzy uważają, że była to grupa Shadorunnerów. Czy jednak byli oni tam, aby przeciwdziałać terrorystom, czy może kierowali się mniej światłymi celami i wykonywali zlecenia dla jakiegoś pana Johnssona?”

Analityk Fletcher zgasił ostatni plik i wyłączył AR, aby odpocząć. Wszystkie te z pozoru losowe informacje łączyły się w jakąś całość. Jego wydział miał za zadanie sformułować plany pochwycenia Matanjaha Angel’a, byłego sierżanta armii UCAS, następnie porucznika w ochronie Saedar-Krupps, a obecnie shadorunnera działającego w obrębie i okolicach Nowego Yotku. Problem był jednak taki, że nie miał pojęcia z jakiego Strychu góra wyciągała te bzdurne pliki i jak miały mu one pomóc w zrozumieniu czegokolwiek. Byłoby łatwiej, gdyby przynajmniej wiedział dlaczego chce go pojmać.
Po chwili wziął kolejny plik przedstawiający opis grupy rockowej Magnetic Mayhem.

Comments

g0trrI Witold_Fiore_Hess

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.